Z biblioteczki Laury – Pippi się wprowadza i inne komiksy wyd. Zakamarki

Rude włosy splecione w sterczące warkocze, piegowata buzia, dwie różne skarpetki…. Wiecie już o kim mowa? Na pewno! Pippi Pończoszanka, najsilniejsza dziewczynka którą zna całe moje pokolenie, pokolenie wstecz, a teraz poznaje kolejne.

Komiks „Pippi się wprowadza i inne komiksy” trafił do nas dzięki wydawnictwie ZAKAMARKI na Spotkaniu Świadomych Blogerek. Bardzo ucieszyłam się, że będzie to idealna okazja aby Laura poznała tą pomysłową dziewczynkę.

Zainteresowanie Laury książeczką było tak duże, że od razu pierwszego dnia musiałam jej włączyć film z przygodami piegowatej Pippi, dzięki czemu i ja wróciłam do wspomnień i odświeżyłam nieco pamięć.

W książce opisano przygody Pippi w postaci krótkich komiksów opatrzonych naprawdę wspaniałymi rysunkami. Każda przygoda zajmuje zaledwie kilka kartek, napisów nie ma zbyt wielu, dzięki czemu jest to idealna lektura dla dzieci, które sięgają po swoje pierwsze samodzielnie czytane książki.

Czytając komiks z Laurą miałyśmy świetną zabawę, zresztą z Pippi nie mogło być inaczej. Po obejrzeniu filmu Laura miała już jakieś pojęcie o przygodach tej barwnej postaci, a wspólne czytanie o tym zwiększyło tylko jej sympatię do dziewczynki. Nawet byłam raz poproszona o fryzurę „na Pippi”, a do tej pory dwa warkoczyki były zarezerwowane dla Ani z Krainy Lodu 🙂

O jakich przygodach Pippi możemy przeczytać w komiksie? Jest o zabawie w berka z policjantem, o wizycie Pippi w szkole po tym, jak zazdrościła dzieciom ferii, o starciu Pippi z silnym Adolfem i wielu innych, znanym ale odświeżonych w postaci komiksu przygodach małej siłaczki.

Czy Laura polubiła bohaterkę? Jak najbardziej! Laura ma to do siebie, że postacie chodzące własną drogą i mające charakterek bardzo się jej podobają (mamy nawet koszulkę z napisem „idę własną drogą”). Wiedziałam, że tak będzie również w tym wypadku!

Komiks jest w twardej okładce, w wygodnym formacie, rysunki są nasycone kolorami, czcionka dość duża i czytelna. Jestem pewna, że Laura wróci do tej pozycji (a może i do dwóch kolejnych części?) gdy sama nauczy się czytać. Na razie cała rodzinka korzysta i wraz z Pippi przeżywamy niesamowite przygody.

Czy Wasze dzieci miały już okazję do poznania tej ciekawej świata i pomysłowej postaci?

p1200239

p1200241

p1200243

p1200245

p1200247

  • |