Gdzie udać się z dzieckiem? Wielka Czantoria w Ustroniu

Ostatnio bardzo często gościmy na Śląsku, z czego bardzo się cieszymy, bo lubimy i te okolicie i rodzinkę, którą tam mamy. Laura nasze podróże tam wspomina często i jeszcze długo po powrocie. Będąc tam nigdy się nie nudzimy, Laura ma kuzynostwo, ale nie tylko zabawy z nimi umilają nam czas. Śląsk jest piękny, okolice też są piękne i naprawdę jest tam co zwiedzać.

W ciągu mojej trzeciej podróży na Śląsk w ciągu ostatnich kilku miesięcy udało mi się już co nieco zobaczyć. Kopalnie, szyby i klasztory zachwyciły mnie bardzo, jednak nie były to atrakcje, które podobałyby się Laurze. Tym razem jednak odwiedziliśmy dwa ciekawe miejsca, które idealnie nadają się na rodzinną wycieczkę. Dzisiaj opowiem Wam o górze zwanej Wielka Czantoria, na którą wjechaliśmy kolejką linową, natomiast sam szczyt zdobyliśmy już na pieszo.

Wielka Czantoria jest to najpopularniejszy szczyt Beskidu Śląskiego. Kolejka linowa, którą można udać się na górę w przypadku gdy albo nie mamy ochoty na spacer szlakami, albo zabieramy ze sobą małe dzieci i  nie mamy możliwości na tak długi spacer, jest najnowocześniejszą tego typu kolejką w Polsce. Przyznam, że nieco spanikowaliśmy z Panem T., był to nasz „pierwszy raz”, jednak Laura nadrobiła odwagą na całą naszą trójkę. Przejazd podobał się jej bardzo, widoki zachwycały nas wszystkich.

Na górze czekał nas jeszcze pół godzinny spacer. Laura szła dzielnie, odpadła pod koniec – niestety wycieczka odbywała się w godzinach jej drzemki, więc i zmęczenie dało o sobie znać.

Na szczycie czekała wieża widokowa, punkty z pamiątkami i małą gastronomią a także słupki graniczne z Czechami. Dzięki temu w sklepiku zaopatrzyliśmy się w czeskie piwo i słodycze 🙂

Jak ktoś ma czas i ochotę można zwiedzić jeszcze sokolarnię oraz zjechać torem saneczkowym.

Przyznam, że bardzo nam się podobało. Doskonałe miejsce do rodzinnego spędzenia czasu. Można tam było spotkać ludzi w różnym wieku, w tym rodziny nawet z niemowlakami – kolejka bardzo ułatwia i można spokojnie zdobywać szczyt Wielkiej Czantorii wraz z najmłodszymi.

Jeżeli chcecie udać się w góry z dzieckiem serdecznie polecam Wam to miejsce – widoki przepiękne, emocje niezapomniane, sporo atrakcji. Jak wszystko przemyślimy i odpowiednio ułożymy możemy spędzić tam cały dzień. Był to nasz pierwszy raz z Laurą w górach, debiut uważam za bardzo udany 🙂

P1170332

P1170345

P1170350

P1170356

P1170365

P1170375

P1170377

P1170382

P1170391

  • |