W jaki sposób uczyć dziecko języka angielskiego w domu?

Dzisiaj angielski obecny jest już w żłobku. Laura kolory poznała najpierw po angielsku, dopiero później zaczęła je nazywać po polsku. Poznaje go przez zabawy słowne, piosenki, filmiki w trakcie lekcji, obecnie w przedszkolu. Czasami używamy go w domu, aby zobaczyć ile już rozumie i jak reaguje.  W jaki jeszcze sposób możemy wspierać naukę tego języka w domu?

 Fiszki.pl mają na to pomysł – nauka w postaci fiszek, w przypadku dzieci są to fiszki obrazkowe. Czy pomoc naukowa w postaci fiszek sprawdzi się u takiego malucha? Przecież dziecko które ma 3 lub 4 lata raczej nie potrafi jeszcze czytać. Czy zainteresuje się obrazkami na tyle, aby była w stanie zapamiętać odczytywane przez rodziców nazwy?

Laura gdy zobaczyła fiszki przywiezione ze spotkania Spotkajmy sie w Gdyni od razu je zagarnęła, kazała otworzyć i chciała rozpocząć naukę. Wersja dla maluszków wymaga pomocy rodziców, bo taki maluch nie przeczyta jeszcze sam. Siedziała więc Laura z Tatą i wspólnie uczyli się nowych słówek.

Laura bardzo entuzjastycznie podeszła do tematu, grzecznie i chętnie siedziała i powtarzała słówka. Ilość kart jest spora, z pewnością nie jest to zabawa na jeden czy dwa dni. Gdy dziecko opanuje część słówek, można kontynuować naukę, a za jakiś czas wrócić do tego, co było na początku.

Dla Laury przeglądanie kart i wybieranie interesujących ją obrazków to forma zabawy, ja widzę w tym potencjał do nauki kolejnych słówek poprzez zabawę.

Co zrobić wtedy, gdy rodzic sam nie radzi sobie z angielskim za dobrze i boi się, że nauczy dziecko złej wymowy? Żaden problem! Na stronie fiszki.pl w zakładce gratisy dostępne są materiały, które mają wspomóc naukę. Znajdują się tam miedzy innymi dźwięki w formacie mp3 – odczytywane słówka po polsku oraz po angielsku (w ekstremalnym przypadku dziecko da radę uczyć się nawet bez żadnej pomocy rodzica!) Są również scenariusze gier i zabaw, dzięki którym możemy aktywizować dziecko do nauki.

Myślę, że taka forma nauki może być doskonałą zabawą dla całej rodziny – połączymy przyjemne z pożytecznym. W talii znajduje się 50 kart, które zapełnią nam czas na długie, wspólnie spędzone z dzieckiem godziny przy nauce języka angielskiego 🙂

Znacie taką formę nauki? A może to Wy korzystacie z fiszek w trakcie nauki języków obcych?

P1210188

P1210289

P1210291

P1210293

P1210297

P1210300

  • |