hity disco polo
Najlepsze piosenki DISCO POLO przy których bawiłam się w młodości!

Jak jest z lubieniem Disco Polo każdy wie – nikt nie lubi, a wszyscy dziwnym trafem znają! Ja przyznam, że lubię! Po prostu. Nie słucham codziennie, ale gdy raz na jakiś włączę sobie jakiś hit, od razu chce mi się tańczyć.

Wiem, że nie tylko ja tak mam. Nie jest to rodzaj muzyki, który może towarzyszyć w pracy czy lecieć w tle, gdy rozmyślamy przy kieliszku wina. Ale jak najbardziej polecam do sprzątania, do odstawiania cyrków na podłodze z dziećmi, lub gdy po prostu chcemy powspominać i pokrzyczeć słowa znanych piosenek, aby dać ujście nadmiarowi energii.

Mam kilka hitów, które pamiętam jeszcze z dzieciństwa, a których teksty nadal znam na pamięć i chętnie do nich wracam właśnie w takich chwilach jak te wymienione wyżej. Myślę, że większość z Was czy chce kojarzy te hity, może w komentarzu napiszecie jakie są Wasze ulubione?

Numer 1

Bayer full i ich hit „Majteczki w kropeczki” – to był hit! Pamiętam, miałam koło 8 lat i do dziś pamiętam jak ta piosenka mi się wtedy podobała. Nadal znam ją całą, nie tylko refren. Słucham z częstotliwością raz na rok może, ale pamiętam.

Numer 2

Michał Gielniak „19 miał lat” – piosenka śpiewana na melodię zagranicznego hitu, ale i tak świetna, bo po polsku więc łatwa do zapamiętania. No i wokalista z tą gitarą na plaży. Teraz to bawi, ale wtedy to było coś!

Numer 3 i Numer 4

to hity Królowej Disco Polo tamtych czasów, Shazzy. Tak słuchałam jej, miałam nawet kasetę! A „Bajao bongo” oraz „Noc Róży” to były mega hity! No cóż, młoda byłam, teraz jej miejsce zajęły inne piosenkarki śpiewające nieco hmmm inny rodzaj muzyki, ale wtedy to ja chciałam być taka jak ona 🙂

 

 

Numer 5

Akcent i ich „Życie to są chwile” które do dzisiaj słyszę na niektórych weselach 🙂 Ten głos, te słowa – rewelacyjna piosenka, do której chętnie się wraca gdy można chwilę poskakać.

Numer 6

Top One i „Santa Maria” – tak wiem, był „Biały Miś” i parę innych pewnie bardziej znanych hitów tego zespołu, niektóre do dziś odtwarzane na weselach (kto nie zna „Złoty krążek”?) ale ja właśnie ten utwór lubię najbardziej. Może łatwo go zapamiętałam i to dlatego? Albo dlatego, że był nieco bardziej skoczny od tamtych?

Numer 7

Oczywiście nie mogło zabraknąć zespołu Boys i „Jesteś szalona”. To hit do tej pory, tą piosenkę zna każdy, i nie uwierzę nikomu, kto twierdzi, że jest inaczej! No nie da się jej nie znać, choćby się chciało! Ona była i jest wszędzie, na każdej imprezie, na której pojawiają się piosenki Disco  Polo.

To tyle. Pewnie znam ich więcej, ale te naprawdę lubiłam i mówię o tym głośno 😉 Wiecie, bardzo fajnie ćwiczy się przy tych piosenkach – ja puszczam Ewę Chodakowską bez dźwięku, do tego mix Disco Polo i 40 minut wytężonej pracy fizycznej mija bardzo szybko.

To jak? Słuchaliście tych hitów w młodości? A może nadal lubicie ten rodzaj muzyki, czy raczej zupełnie Wam nie drodze?

Będzie mi miło jeżeli puścicie wpis w świat – może akurat komuś młodość się przypomni?

  • |