Kawy, kawy, kawy dajcie! O tym, co robię gdy mam chwilę dla siebie

Uwielbiam pić kawę. Z tego co pamiętam, spożywanie kawy zaczęłam chyba dosyć szybko i kontynuuję po dziś dzień. Miałam przerwę w ciąży z Laurą, to był jedyny moment w życiu, gdy kawa mi nie smakowała. Sama nie wiem jak to możliwie. Jaką kawę piję i kiedy piję ja najczęściej? O tym dzisiaj!

Picie kawy to taki mały rytuał. Kawę pije zawsze wtedy, gdy mam chwilę wytchnienia. Obecnie oznacza to, że mały Damianek uciął sobie drzemkę. Jeszcze do niedawna musiałam zadowolić się kawą parzoną, ewentualnie taką, którą przygotowałam w ekspresie przelewowym.

Moje marzenie…. ekspres ciśnieniowy!

Jednak ekspres ciśnieniowy, dzięki któremu będę mogła cieszyć się dobrą kawą, to było moje marzenie! Uwielbiam kawę czarną, gorzką. Jednak niekiedy pozwalam sobie na grzeszek i piję kawę z mlekiem i odrobiną cukru. Im bardziej spienione mleko, tym lepiej. Tego nie uzyskam po wlaniu mleka do zaparzonej kawy. Albo muszę zaopatrzyć się w spieniacz do mleka, albo w ekspres, dzięki któremu będę cieszyła się jednym i drugim, w zależności od humoru i potrzeby. Jaki dobry ekspres ciśnieniowy kolbowy wybrać opisał Casualism. Przyznam, że przeglądając oferty producentów zwracałam uwagę właśnie na te rzeczy, o których pisał. Dlatego, gdy Pan T. oznajmił, że chce mi kupić ekspres do kawy na urodziny, postanowiłam skorzystać z okazji i byłam w stanie szybko określić to, czego potrzebuje i na czym mi zależy. Nie miałam też problemu z wyborem firmy, bo DeLonghi to firma, którą znałam już wcześniej i której wiedziałam, że mogę zaufać.

Funkcje ekspresu

Model który wybraliśmy jest prosty, pozwala na przygotowanie kawy czarnej oraz ma funkcję spieniania mleka. Oczywiście, w marzeniach widziałam wielki ekspres z wbudowanym młynkiem do kawy. Jednak po pierwsze wybór takiego ekspresu to nie jest prosta sprawa. Pojawia się bowiem pytanie, który młynek do kawy wybrać: żarnowy ceramiczny, czy stalowyTo w sumie jeden z problemów. W naszym przypadku dochodzi brak miejsca w małej kuchni. I ostatni problem, ale nie najmniejszy, czyli koszt takiego ekspresu. Pozostanie on na razie w sferze marzeń, a ja cieszę się moim pięknym urodzinowym prezentem, czyli modelem ECO311. Wygląda pięknie, kawa jest aromatyczna, a to przecież najważniejsze. Aby uzyskać ten smak i aromat świeżo mielonej kawy, korzystamy z osobnego młynka do kawy. Gdy mamy czas, mielimy kawę. Gdy czasu brakuje, korzystamy z gotowej, mielonej kawy.

Najlepszy prezent urodzinowy

Ja jestem przeszczęśliwa, to jeden z najlepszych prezentów urodzinowych jakie dostałam. Tym bardziej się cieszę, bo Pan T. nie dostał podpowiedzi. Wiedział, że marzy mi się ekspres, ale to, że kupił mi go na urodziny, to naprawdę była dla mnie niespodzianka.

Co pijam najczęściej?

Rano często sięgam po podwójne espresso. Aromatyczna, czarna kawa nieco mnie rozbudza. Zdarza się, że robi mi ją Pan T. przed wyjściem do pracy, przez co smakuje jeszcze lepiej (jak wszystko, co zostało przygotowane z miłością).

W dzień, gdy mam chwilę dla siebie, spieniam mleko. Dość dużo mleka 😀 do tego małe espresso, łyżeczka cukru, i od razu czuję się zrelaksowana!

Natomiast gdy mam ochotę poszaleć próbuję. W kawiarniach niekiedy zdarza mi się sięgać po smakowe kawy. Teraz sama mogę sobie takie przygotować i cieszyć się nimi, kiedy tylko chcę! Czekoladowa posypka, dodatek cynamonu czy syropu, to tylko niektóre wariacje. Ostatnio przygotowałam sobie pyszną kawę mrożoną! Z ekspresem, którzy przygotuje podstawę jaką jest dobre, mocne i aromatyczne espresso, naprawdę można poszaleć.

Widziałam na facebooku pod postem, w którym pokazałam Wam ekspres, że niejedna z Was nie pogardziłaby takim prezentem. Któraś z dziewczyn pisała, że ma taki sam model jak ja, i jest z niego bardzo zadowolona. To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że wybór był dobry, i męża i ekspresu do kawy 😉

A jakie kawy Wy pijacie? I kiedy najczęściej sięgacie po ten aromatyczny napój?

 

 

  • |