Jak ułatwić sobie karmienie piersią? O zaletach odpowiedniej odzieży.

Karmienie piersią-odzież ciążowa i do karmienia od Bonprix

Karmienie piersią. Temat ponadczasowy. Stary jak świat, ale nadal na czasie. I zawsze taki będzie, bo zawsze to co od mamy, będzie dla dzieciątka najlepsze i najcenniejsze. Dlatego warto do tematu dobrze się przygotować, nie tylko pod względem wiedzy.

Dla mnie karmienie piersią nie jest bezproblemowe, nie należę do osób, które nakarmią dosłownie wszędzie i w każdej pozycji. Mam spory biust i nie lubię go pokazywać obcym, dlatego nie zawsze i nie wszędzie mam warunki do tego, aby karmić.

Tak było z Laurą. Wtedy nie miałam ani wiedzy, ani doświadczenia, ani odpowiedniego stroju. Wydawało mi się, że to strata pieniędzy a i tak będę czułą skrępowanie. Nie miałam okazji spróbować więc się nie przekonałam. W przypadku Damiana wiedziałam, że muszę być pod względem karmienia bardziej elastyczna. W końcu mam już starszaka w domu, nie da się nie wychodzić do ludzi, nie da się ustalić co do minuty rozkładu dnia. Dlatego oprócz mojego nastawienia do karmienia piersią, o którym pisałam jeszcze przed porodem, postanowiłam dołożyć coś jeszcze. Odpowiednią do tego celu odzież. Niestety, ceny w większości sklepów z odzieżą do karmienia piersią są przerażające. Dodatkowo, ja ze swoim biustem mam problem znaleźć coś, co faktycznie pomieści i dobrze zasłoni to co trzeba. Na szczęście jest Bonprix i ich dział z odzieżą ciążową i do karmienia. Świetna sprawa, że większość bluzek czy sukienek do karmienia jest zrobiona w ten sposób, że można nosić ją już w trakcie trwania ciąży. Jest to z pewnością ekonomiczne rozwiązanie. A wierzcie mi, jakość ubrań pozwala na to, aby w szafie było kilka ubrań na te szczególne okresy.

U mnie najlepiej sprawdzają się sukienki i bluzki, każdą z nich można nosić już w trakcie ciąży. Każda z nich ma specjalne ułatwienie i rozpięcie dedykowane karmieniu piersią. W każdej z tych rzeczy karmiłam swobodnie w różnych miejscach, nie tylko w lesie. W końcu nauczyłam się, jak to robić, aby zachować swój komfort psychiczny i uchronić siebie przez zbytnik pokazywaniem piersi. Nie lubię tego robić i tyle, wolę czuć się swobodnie. Wtedy karmienie jest przyjemnością, a nie trudnym do wykonania obowiązkiem.

U nas mija właśnie dzisiaj 10 miesięcy naszej przygody z Damiankiem po tej stronie. Od 10 miesięcy mały je głównie mleko mamy. I w domu radzę sobie różnie, wiadomo, jest większa swoboda. Ale w miejscach innych niż nasze kąty, odzież do karmienia od Bonrpix sprawdza się idealnie!

A Wy miałyście specjalne ubrania do karmienia, czy jesteście z tych co radzą sobie świetnie w każdych warunkach bez specjalnych ułatwia czy?

 


 

 

  • |