Idealne ubranie dla przedszkolaka? Monello – uwielbiamy!

Co jest ważne w szykowaniu wyprawki dla przedszkolaka? Ważne, jak nie najważniejsze, jest wygodne ubranie. Takie, które nie będzie uwierało, pozwoli się wyginać na wszystkie strony tak, jak tylko dziecko potrafi, nie będzie powodowało pocenia się, i co bardzo ważne w przypadku Laury – musi do tego wszystkiego być ładne!

Już nie raz pisałam, że lubimy rzeczy handmade. Oczywiście, mamy też ubrania z sieciówek czy sklepów internetowych – jeśli się coś nam podoba to kupujemy jeśli jest taka potrzeba. Ale polskie marki tworzone przez ludzi z pasją cenimy bardzo wysoko i chętnie sprawdzamy ich produkty.

Dzięki temu, że już niebawem pojedziemy na Blogowy Szał Mam firma Monello udostępniła nam ubranka swojej produkcji. I wiecie co? Są idealne dla dziecka, które dużo się rusza, biega, skacze i zwraca uwagę na to, co nosi.

Laura po otworzeniu paczki od razu wydała swoją opinię na temat wyglądu ubranek. Jesteśmy w  takim wieku, że niestety jak coś się nie spodoba – nie założymy. Tak więc znalezienie kompromisu i ubranek idealnych jest trudne. Kiedy kupuję coś Laurze bez niej zawsze jest ryzyko, że kolor będzie nie ten, że będzie za mało błyszczące albo za mało różowe… Na szczęście Laura lubi też inne kolory, spódniczki są u nas bardzo na topie, a spodenki jeśli mają jakiś bajer też przejdą. Dzięki temu i dzięki ślicznym kwiatkom na bluzce ubranka uzyskały aprobatę małej modnisi.

Punkt pierwszy obowiązkowej listy wymagań stawianych ubraniom dla trzylatki odhaczony 😉

Pora na sprawdzenie wygody ubrań. My zabraliśmy zestaw na wycieczkę do Pragi. Laura naprawdę sporo przeszła – widać po różnorodności zdjęć z tego dnia, w którym ubrałam jej spódniczkę i bluzeczkę. We wpisie z Pragi, który ukaże się za kilka dni będzie sporo zdjęć, w sumie kilka ładnych kilometrów Laura pokonała tego dnia, co dla niej naprawdę było nie lada wyzwaniem. I dla jej stroju również 🙂 Spacerując skakała, biegała, niekiedy odpoczywała siedząc „na barana” u taty. Bluzeczka i spódniczka zdały egzamin. Wersja ze spodenkami sprawdziła się w trakcie szaleństw w sklepie Hamleys. Materiał z którego ubrania są wykonane jest miękki i ładnie się rozciąga w trakcie wykonywania najróżniejszych ruchów.

Kolejny punkt na plus dla marki Monello!

Następnym sprawdzianem było to, jak w tych ubrankach zachowuje się ciało. Materiał to w przypadku bluzeczki czysta bawełna, bardzo dobra gatunkowo, natomiast w przypadku dołu to bawełna z niewielką domieszką poliestru.   Laura nie spociła się w dzień, mimo słonecznej pogody i kilku godzin marszu. Również w trakcie zabawy i szaleństw w sklepie z zabawkami wszystko było ok – kark i plecki suche!

Za to duży plus, bo Laura generalnie dość szybko się poci.

Co jeszcze jest istotne w przypadku ubrań dla dzieci? Wytrzymałość. Bo dzieci siadają wszędzie, skaczą wszędzie, ocierają się o wszystko, jedzą i brudzą się bo taka ich natura i mają takie prawo. Jest pralka można wyprać – tylko takie ubranko musi te prania znosić i mimo ich częstotliwości musi być w doskonałej formie. Zanim napisałam ten post ubranka postanowiłam wyprać kilka razy – aby być w stanie ocenić ich kolor i ogólny wygląd, sprawdzić czy nie będą się mechacić i rozciągać po praniu. Póki co mogę stwierdzić, że jest bardzo dobrze. Prań było to tej pory koło 3 w przypadku bluzki i spódniczki i jak dotąd ani kolory nie straciły na intensywności ani materiał nie ucierpiał. Co prawda udało się uniknąć trudnych zabrudzeń, więc nie tarłam i nie gotowałam ubrań, a jedynie prałam normalnie jak zwykle z użyciem kapsułek w 40 stopniach.

Mamy plus po raz czwarty 😉

Gdy zapytałam Laurę, czy jest zadowolona z niespodzianki (bo tak nazwałyśmy paczkę, która przyszła) odpowiedziała że tak, bo spódniczka się kręci a kwiatki są śliczne bardzo 😀

Chciałam znaleźć coś, jakiś mały minusik, aby recenzja była bardziej wiarygodna. Ale nie mogłam! Jedyny minus to moje lenistwo – spódniczkę dość trudno się prasuje – fason bombki pięknie się prezentuje, ale w prasowaniu dla mnie to nie lada wyzwanie! To tyle. To jedyny, nic nie znaczący minusik, który udało mi się wychwycić, zresztą do ominięcia, bo po odpowiednim ułożeniu spódniczki do suszenia prasowania udało mi się uniknąć 😉

Jak Wam się podobają ubranka Monello? Widać po zdjęciach, że Laura dobrze się w nich czuje? A może znacie już ta firmę? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

p1180771n
p1180772n

p1180787n

p1180794n

p1180800n

p1180816n

p1180819n

p1180822n

p1180823n

p1180886n

p1180890n

p1180894n

p1180899n

p1180911n

p1180928n p1180943n

p1180952n

p1180995n

p1190001n

p1190003n

p1190007n

p1190008n

p1190009n

p1190014n

p1190031n

  • |