Granie w nawlekanie – Aleksander

Granie w nawlekanie to kolejna gra firmy Aleksander, która umila Laurze wieczory. to gra na refleks, zręczność, spostrzegawczość. Mimo tego, że wygląda na bardzo niepozorną, istnieje dużo możliwości i wariacji gry, dzięki czemu można ją dostosować zarówno do młodszych jak i starszych dzieci.

Gra zapakowana jest w sztywny karton, zawiera instrukcję, żetony, podstawki i patyki (należy wsadzić patyczek i zmontować w ten sposób stojak do nawlekania) karty z rysunkami oraz różne korale, dość sporych rozmiarów. Korale mają różne kształty i kolory, jedne są przestrzenne inne płaskie. Jak się można domyśleć głównym celem gry jest nawlekanie korali na zmontowane stojaki.

Takie „zwykłe” nawlekanie w przypadkowej kolejności to podstawowa wersja gry, według mnie idealna dla dzieci już koło 2 roku życia. Dzięki temu ćwiczyć będą cierpliwość, ale przede wszystkim rozwijać się będą ich dłonie a dokładniej paluszki, które troszkę się nagimnastykują 🙂

Nieco trudniejszy wariant gry, taki który po ulepszeniu stosujemy wraz z Laurą, to nawlekanie korali w odpowiedniej kolejności. Do tego celu wykorzystujemy karty na których namalowane są korale w kolejności w jakiej powinny znaleźć się na stojaku. W naszym przypadku dajemy Laurze po 2-3 karty na raz, dobierając ilość rysunków tak, aby całość zmieściła się na patyku. Niekiedy bawimy się w ten sposób, że odliczam Laurze czas na ułożenie zadanej kolejności. To doskonałe ćwiczenie, które dla dziecka dalej będzie zabawą 🙂

Wersja dla jeszcze starszych dzieci zakłada, że karta odkryta jest na określony czas, po czym zostaje zabrana, a gracz musi ułożyć korale w odpowiedniej kolejności. Jest to doskonałe ćwiczenie nie tylko zręczności ale i pamięci. Laura jak na razie przy tym ćwiczeniu dostaje do układania najprostsze karty, przy trudniejszych myli kolory albo kształty. Generalnie powoli wprowadzamy ten wariant gry w życie.

W zestawie znajdują się trzy stojaki, co oznacza że na raz może grać trójka dzieci i gry będą rywalizacją między nimi. Tego nie mieliśmy jeszcze okazji wypróbować, jak na razie Laura ma ogromna frajdę z układania elementów według kolejności z kart.

Granie w nawlekanie firmy Aleksander to doskonała gra edukacyjna dla przedszkolaka, ćwiczy pamięć, zręczność i spostrzegawczość. Laura jest grą zachwycona, ja zresztą też. Znaliście ją wcześniej? A może macie jakieś doświadczenia z tą grą? Dajcie znać w komentarzach!

 p1200506

p1200507

p1200509

p1200513

p1200516

p1200517

p1200519

p1200520

  • |