Żegnamy żłobek – witamy przedszkole!

Przyznam się Wam, że jestem delikatnie zszokowana tym, jak moje dziecko dojrzewa. Kilka dni temu zakończyliśmy kolejny ważny dla nas etap – żłobek. Laura będzie bawiła się w nim przez wakacje, odwiedzając przy tym przedszkole. Już od dawna czekała na ten moment i to wcale nie dlatego, że było jej źle. Sama czuła, że dorasta do tego.

W naszym żłobku zastosowano rewelacyjne rozwiązanie – podzielono dzieci według wieku na grupę 1-2 oraz 2-3 latka. Dzięki temu Laura dłużej była w żłobku nie tracąc tak naprawdę, a jedynie zyskując. Panie realizowały program przedszkola w okrojonej wersji, Laura i inne dzieci w jej wieku pięknie się rozwijały w małej grupie (koło 13 osób) i miały jedynie sporadyczny kontakt z młodszymi dziećmi. Rozwiązanie idealne! Obecnie jest świetnie przygotowana do tego, aby zostać przedszkolakiem.

Dzień rozdania dyplomów, pamiątkowych książeczek, wręczania kwiatków ukochanym Paniom już za nami. Na uroczystości poszliśmy wraz z Laurą od razu po tym, jak w nocy wróciliśmy z wakacyjnych wojaży. Laura była nieco marudna, nawet z ulubioną koleżanką nie miała ochoty się bawić. Była wymęczona, zaspana, ale mimo wszystko pokazała, że jest już duża! Gdy Pani wyczytała ją by podeszła odebrać dyplom, Laura wstała, odwróciła się do mnie i na cały głos powiedziała: „mama ja sama pójdę dobrze?”. Taka już samodzielna ta moja córcia, która jedną nogą jest już przedszkolakiem.

Na razie nie wiemy „jak to będzie”, ale liczymy, że z pomocą Pań Laura szybko poczuje się w przedszkolu dobrze. Przechodzi cała jej grupa dzieci ze żłobka, budynek zna, bo często chodzą tam na przedstawienia czy warsztaty, nie może być więc inaczej jak tylko bardzo dobrze!

Tymczasem wakacje – czyli zabawa, zabawa i jeszcze raz zabawa, połączona z poznawaniem nowego miejsca. Tak u nas wygląda przejście ze żłobka, do kolejnego etapu. Myślę, że to bardzo łagodne przejście i jak dobrze pójdzie, Laura nawet specjalnie go nie odczuje. A jak odbywa się to u Was? Macie wakacyjna przerwę? Przejście odbywa się od razu, czy też połączone jest z wakacyjnym odwiedzaniem przedszkola? Podzielcie się Waszymi doświadczeniami w komentarzach.

P1160793

*sukienka bonprix

P1160800

*sukienka bonprix

P1160806

*sukienka bonprix

P1160814

*sukienka bonprix

P1160820

  • |