Jak zachęcić dziecko do sprzątania? Wózek gosposi – Wader Fabryka Zabawek

Miesiąc maj był u nas intensywny nie tylko ze względu na remont, ale również ze względu na kilka ważnych dat takich jak urodziny Laury. Głównie przez remont jednak konieczne było częstsze sprzątanie i korzystanie przy tym w pomocy Laury. Nie było to tak trudne jak się spodziewałam, ponieważ dzięki pewnemu zestawowi Laura chętnie nas wspierała w tych czynnościach.

Każdy chyba zna zabawki firmy WADER. My mamy zestawy do zabawy w piaskownicy, a ostatnio odkrywamy również inne, przeznaczone nie tylko do piasku ale także do zabaw domowych. Pierwszą z zabawek był zestaw do sprzątania  Wózek gosposi.

Laura po powrocie z przedszkola aż zapiszczała z radości jak go zobaczyła. Od razu chciała próbować, nie ważne było to, że mama podłogę sprzątała już wcześniej – zestaw musiał zostać wypróbowany.

Było więc  zamiatanie, Laura miała okazję poćwiczyć tańczenie z miotłą – do tej pory często łapała się za taką zwykłą, której wielkość niestety ją przerastała. Na szczęście teraz ma swoją własną. Nie wiem, czy Wasze dzieci też tak rwą się do prac domowych z reguły nie tych, które powinny wykonywać? Laura zamiatanie uwielbiała, tylko ja nie do końca lubiłam jak chodziła z długim kijem i zawadzała o wszystko dookoła. Na szczęście teraz ma swoje narzędzia do tego typu pracy dostosowane do wzrostu 😉

Trochę mnie zaskoczyła, bo potraktowała swój zestaw zupełnie poważnie, i kazała nalać mi wody do wiaderka, aby mogła umyć podłogę. Dość niechętnie ale zrobiłam to, w końcu jak inaczej sprawdzić zestaw do sprzątania jak poprzez sprzątanie nim. Decyzji pożałowałam dość szybko bo podłoga cała była w kałużach, ale radość Laury była tego warta! Tak jej się spodobało mycie podłogi w dużym pokoju, że od razu chciała całe mieszkanie sprzątać.

Jeszcze tego dnia odwiedziła ją przyjaciółka – we dwie wpadły na genialny pomysł sprzątania pokoju Laury. Tak się zadaniem przejęły, ze nawet zwinęły dywanik z podłogi, aby mieć większą powierzchnie do mycia!

Jak widać po jednym ze zdjęć, zestaw został tez wykorzystany w inny sposób, częściowo, gdy faktycznie sprzątaliśmy kurz poremontowy – Laura w wiaderkiem wody i ściereczką pomagała nam dzielnie.

Krótko mówiąc, zestaw małej gosposi w przypadku Laury sprawdza się idealnie. To jedna z tych zabawek, które mogą być wykorzystane na kilka sposobów. Dzięki niemu możemy uczyć dziecko porządku, uwierzcie mi jak bardzo dumna była Laura gdy mogła pochwalić się tacie, że sama umyła podłogę!

Co do samego zestawu – wszystko wykonane z należyta starannością. Na początku z mopa wyszły dwie nitki, ale to miało prawo się zdarzyć, w końcu zmoczyłyśmy go. Zresztą był to tylko mały incydent, który już się nie powtórzył. Wózek złożony zajmuje niewiele miejsca. Dziecko łatwo poradzi sobie z przemieszczeniem zabawki, ponieważ wózek posiada kółka. Wszystko ma swoje miejsce – w zestaw wchodzą mała miotełka z szufelką, miotła, mop oraz wiaderko. Wszystko umieszczone na uroczym wózku, z którego każda gosposia będzie zadowolona.

Myślę, że sprzątanie poprzez zabawę to doskonała nauka która zaprocentuje w przyszłości. Laura naprawdę chętnie nam pomagała mając „swój sprzęt”.

Pochwalicie się jakie zabawki tej firmy posiadacie? Bo to, że jakieś posiadacie jestem pewna 😉 Póki co zostawcie kciuka za pomysłowy „wózek gosposi” dla firmy Wader, a dla Laury za czynny udział w sprzątaniu.

P1210623

P1210625

P1210628

P1210633

P1210636

P1210638

P1210639

P1210640

P1210648

P1210650

P1210651

P1210654

P1210719

  • |