Z Biblioteczki Laury: Przygodnik 2019/2020 366 dni w poszukiwaniu groźnych zwierząt z Nelą.

Przygodnik 2019/2020 366 dni w poszukiwaniu groźnych zwierząt z Nelą.

Miłość do Neli trwa. Zaczęła się u Laury wiosną. Wtedy pierwszy raz sama weszła do księgarni i kupiła sobie książkę z wystawy. Była to najnowsza książka małej reporterki.

Od tamtej pory minęło trochę czasu, a na półce Laury pojawiło się kilka nowych tytułów z tej serii. Dlatego też, kiedy wyszedł „Przygodnik 2019/2020 366 dni w poszukiwaniu groźnych zwierząt z Nelą” Wydawnictwa Burda Media wiedziałam, że Laura będzie zachwycona.

Zaczynamy nowy rok szkolny. Laura jest już w zerówce, i ma trochę zajęć dodatkowych w trakcie świetlicy i nie tylko. Obecnie trochę musieliśmy przeorganizować nasz plan dnia, dlatego stwierdziłam, że i Laura może powoli uczyć się planować organizować swój czas. Oczywiście, jest to nieco z przymrużeniem oka, jednak ma frajdę z zapisywani zajęć, na które pójdzie, czy też ważnych wydarzeń. Obecnie ma zapisać dzień, w którym przyjedzie ciocia z wujkiem i wykreślać każdy kolejny, aby ułatwić sobie odliczanie.

Poza kalendarzem znaleźć można mnóstwo ciekawostek ze świata. Jak na Nelę przystało są pytania, krótkie historie i dużo zdjęć. Każdy miesiąc zaczyna się wstępem na jakiś temat. Nie jest to aż taka ilość informacji jak w książkach, dzięki czemu młodszym czytelnikom, jak Laura, jest łatwiej.

Bardzo podobają mi się również oznaczone święta danego dnia – o wielu z nich nie miałam pojęcia.

Myślę, że w naszym przypadku przygodnik jest ciekawym dodatkiem i początkiem przygody Laury z kalendarzami i planowaniem. Jednak w przypadku starszych dzieci to naprawdę idealne rozwiązanie. Połączenie nauki w formie ciekawostek z praktycznym planowaniem swojego czasu. A nie ukrywajmy, obecnie dzieci mają co zapisywać w takim kalendarzu. Mi podoba się ta forma tym bardziej, że coraz częściej wyręcza nas w tym kalendarz w telefonie. A taka tradycyjna forma w tak sympatycznej oprawie graficznej, to naprawdę ciekawa rzecz. I dla mnie ciekawa odskocznia od świata księżniczek i innych bajek.

Serdecznie polecam jako doskonały prezent dla ucznia – niech ten rok szkolny będzie uporządkowany 🙂 A jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej zapraszam na stronę Wydawnictwa. 

  • |