Z biblioteczki Laury i Damiana „Poznaję litery” Seria Disney uczy Przygoda z czytaniem Wydawnictwa AMEET

Seria Disney uczy Przygoda z czytaniem „Poznaję litery”

Kolejnym etapem po nauce czytania globalnego proponowanym przez Wydawnictwo AMEET jest nauka alfabetu. Etap trzeci to zestaw 24 kart zawierających litery wraz z ilustracją i wyrazami, w których litera występuje na początku lub w środku wyrazu. Dodatkowo dołączona jest książeczka, która zawiera przykładowe zabawy z kartami oraz literami, żetony oraz naklejki i dyplom.

Etap ten jest wstępem do metody analityczno-syntetycznej. Co prawda Laura zna już większość liter, jednak utrwalania nigdy nie jest za dużo. Poza tym, zabawy proponowane w książce sprawiają, że możemy wspólnie z dzieckiem bawić się i pomóc mu w nauce. Zapewniają również brak nudy, ponieważ jeżeli akurat nie możemy, dziecko samo również sobie poradzi, jak w przypadku gry w odwzorowanie, gdzie układamy poszczególne litery ze sznurka.

Damian oczywiście również wykazuje zainteresowanie kartami, jednak korzystać z nich w pełni zacznie za kilka lat. Na pewno jednak będzie znał ich rozkład i obrazki na pamięć, co ułatwi zadanie 🙂

Przyznam, że początkowo byłam rozczarowana brakiem bajek do czytania na tym etapie. Jednak po zapoznaniu się z kartami oraz propozycjami zabaw uważam, że i taka forma jest potrzebna. Nauka musi być różnorodna, bo dzieci są inne. To doskonały moment, żeby obserwować pociechę i uczyć się, co jej pasuje i jakie formy nauki są dla niej przyjaźniejsze.

Jeżeli macie pierwsze etapy, ten polecam jako kontynuację. Jeżeli natomiast Wasze dziecko ma już 4 czy 5 lat, możecie śmiało sięgnąć od razu po trzecią część serii Disney uczy. My polecamy 🙂

  • |