Z biblioteczki Laury i Damiana „Czytam samodzielnie” Seria Disney uczy Przygoda z czytaniem Wydawnictwa AMEET

Czytam samodzielnie

Jesteśmy dzisiaj na kolejnym, czwartym już etapie nauki czytania Z Wydawnictwem AMEET i ich serią Disney uczy. Jest to etap, na którym aktualnie znajduje się Laura.

Laura czyta sama, kiedy ma ochotę potrafi usiąść i czytać już nawet nieco trudniejsze książeczki. Nie jest to jeszcze bardzo płynne czytanie, jednak jest już w stanie przeczytać coś nawet Damiankowi. Propozycja z tego etapu zawiera krótkie czytanki z bohaterami Krainy Lodu w tle, więc dla Laury była to ogromna zachęta.

Jako, że tutaj dziecko czyta samo, czytanki są dość krótkie. Dzięki temu, przy przerwaniu czytania i wróceniu za jakiś czas, dziecko nie zapomni co było szybciej. W tym wieku z rozumieniem treści bywa różnie, wszystko zależy od tego, ile energii dziecko pochłania na samo czytanie.

Jak widać nawet po zdjęciach, tutaj Wydawnictwo proponuje czytanie sylabowe. Wyrazy są podzielne na sylaby, które podkreślone zostały innym kolorem. Zaobserwowałam, że jednak nie jest to technika, którą lubi Laura. Ale jak już pisałam wcześniej, każde dziecko jest inne. Niewątpliwie jednak jest to metoda stosowana powszechnie i od dawna, bo sama pamiętam, jak w ten sposób uczono czytać dzieci w zerówce, gdy ja do niej uczęszczałam.

Książka jest odpowiednia dla dzieci, które znają już literki i próbują czytać same. Oczywiście, zdarza się, że siadam do niej z Laurą, jednak staramy się, aby czytała ją już sama. Jak w każdej z książek tej serii, tak i tu znajdują się naklejki i dyplom, które mają motywować dziecko do pracy. Jako, że ten etap jest dostosowany do wieku Laury, był to pierwszy dyplom, który dostała, kiedy samodzielnie przeczytała całą książeczkę. Jak widać jest duma 🙂 Damian póki co, cieszył się z naklejek etapu pierwszego. Uważam, że takie pomoce sprawdzają się idealnie. Dziecko czuje, że to nie tylko obowiązek, ale samo chcę sięgać po książkę i może obserwować swoje postępy.

Jutro zapraszam na ostatnią z książeczek serii Disney uczy, po którą póki co, Laura sięga nieśmiało 😉 Jak do tej pory oceniacie całość? Mam nadzieję, że tak jak ja, jesteście pozytywnie zaskoczeni. Dla mnie nauka i zabawa to najlepsze połączenie.

  • |