Z Biblioteczki Laury: Disney Księżniczka Niezwykły Gość, Wydawnictwo AMEET

Siła dziewczęcej wyobraźni – Disney Księżniczka

Laura jak na dziewczynkę przystało uwielbia księżniczki. Ostatnio zaczyna również coraz częściej sięgać po LEGO.  Dlatego książką, w której księżniczki Diseny’a są postaciami LEGO wydawnictwa AMEET zainteresowała ją.

Gdy ja zobaczyłam na okładce księżniczki obawiałam się, że w książce opisane będą po prostu bajki, które doskonale znamy z dzieciństwa swojego oraz naszych pociech. Na szczęście okazało się, że się mylę.

Bardzo ciekawym pomysłem jest połączenie wszystkich księżniczek w jednej historyjce. „Niezwykły gość” to opowieść z przekazem, pouczająca, ale i ciekawa. Jeżeli dodatkowo dziecko jest na etapie smoków, to już w ogóle historia będzie bardzo trafiona. Księżniczki, jak to księżniczki, mieszkają w zamku. Jest ich osiem: Kopciuszek, Mulan, Ariel, Królewna Śnieżka, Dżasmina, Roszpunka, Bella i Aurora. Pewnego dnia wpadają na pomysł, aby urządzić piżama party. Pochłonięte przygotowaniami, początkowo nie zauważają, że podgląda ich ciekawy gość… Gdy w końcu zauważają smoczycę, postanawiają zaprosić ją na przyjęcie. Czu uda im się odnaleźć dom smoczycy i zaprosić ją na wieczorną imprezę? Czy wszystko przebiegnie po ich myśli? Czy po drodze coś je ominie i wpadną w tarapaty?

Książeczka ma twardą oprawę, kartki są bardzo dobrej jakości. Na niemal każdej stronie znajduje się obrazek, przez co czytanie jest jeszcze przyjemniejsze. Historia opisana jest w 15 rozdziałach. Pierwszy raz czytałam z Laurą książkę przed snem. Obecnie sięga po nią sama, czytając fragmentami. Myślę, że z racji tego, że bohaterkami są księżniki – LEGO, książeczka nadaje się i dla młodszych dzieci, jak i tych nieco starszych. Celowo napisałam dzieci, bo Damian oczywiście towarzyszy Laurze często, a nawet i sam sięga po książkę i ją przegląda. Zresztą, nawet jeżeli chłopców odstraszą księżniczki, to może zachęci ich smoczyca 😉

Polecam książkę, jako odskocznia od znanych dobrze historii jest idealna. Dopełnieniem jest seria książeczek LEGO, w których znaleźć można mini zestawy LEGO – jeżeli nie wiecie o czym mówię, zajrzyjcie na nasz Instagram. 

  • |