Wakacje marzeń – miejsca z mojej mapy marzeń

Marzenia warto mieć. Ale jeszcze lepiej je spełniać. Tym bardziej, gdy chodzi o te bardzo przyjemne, pozostawiające mnóstwo pozytywnych wspomnień i emocji, do których możemy wielokrotnie wracać.

Takimi marzeniami są na pewno wakacje – w miejscu, które chcielibyśmy zobaczyć, w miejscu które spełnia nasze oczekiwania i do którego wybierzemy się w towarzystwie, które nam odpowiada. Ja mam na swojej mapie marzeń kilka miejsc, które chciałabym odwiedzić,  znajdują się one w różnych zakątkach świata, każde z nich chciałabym zobaczyć z innego powodu. Wiem, że jeszcze nie w tym roku, bo z różnych powodów nie będzie to możliwe, ale kto wie może za rok…. uda się spełnić chociaż jedno z tych marzeń?

Zadanie obecnie jest bardzo ułatwione – siedząc w domu weszłam na stronę biura podróży Rainbow. Co tam na mnie czekało? Mnóstwo miejsc, mnóstwo opcji do wyboru. Gdy zaczęłam przeglądać oferty, moja mapa marzeń rozszerzyła się o kolejne pozycje.

Nawet nie wiem, które z tych miejsc chciałabym zobaczyć najbardziej – każde wzbudza moja ciekawość z innego powodu.

Od jakiegoś już czasu marzy mi się wycieczka do Turcji. Mam koleżankę stamtąd i chętnie z bliska zobaczyłabym to, co słyszałam jedynie z jej opowieści. Chciałabym posmakować tamtejszej kuchni, pozwiedzać wielkie miasta i galerie o których tyle od niej słyszałam. No i te hotele… a raczej ich otoczenie. Zdjęcia bardzo zachęcają, a ceny nie są bardzo wysokie, dlatego na pewno wycieczkę w tamte rejony mogę zaliczyć do tych marzeń, które uda sie spełnić 🙂

Wyprawą, która jest nieco bardziej poza moim zasięgiem jest wyprawa do Amazonii. To takie marzenie, które pozostało mi z dzieciństwa. Bliski kontakt z przyrodą, soczysta zieleń dookoła, szum wody i te zapierające dech widoki. Może kiedyś… póki co, zostaje to głęboko zakopane w strefie marzeń, być może poczekam wiele lat na jego spełnienie, ale patrząc  na ofertę dla takich przeżyć warto czekać.

Dwie pierwsze wycieczki są to moje osobiste marzenia, i szczerze mówiąc nie myślałam o nich jako o wyprawach rodzinnych. A z rodziną wyjeżdżać uwielbiam! Dlatego i takie miejsca mam zapisane i śledzę ofertę wycieczek biura Rainbow na przykład do Chorwacji. Ostatnio to bardzo modny kraj, chwalony przez osoby mające rodziny. Dlatego też z chęcią wybrałabym się na chorwackie plaże, podziwiała widoki wraz z Laurą, która potrafi docenić piękno natury.

Innym miejscem, w które chciałabym udać się rodzinnie jest Grecja. Sama miałam okazję zwiedzić mały kawałek tego kraju i chętnie zabrałabym tam rodzinę. Nie bez znaczenia są tu oczywiście ciepłe i czyste morze oraz cudowny smak papryki, pomidorów i oliwek, które ja uwielbiam! Myślę, że byłyby to udane wakacje, takie które pomogą połączyć nieco zwiedzania (obowiązkowe miejsca na mapie Grecji!) a także błogiego, leniwego odpoczynku.

Do tej pory wspólnie mieliśmy okazję zwiedzać kawałek Czech oraz Holandii, dlatego obecnie moje myśli kieruję do krajów, w których Laura mogłaby zobaczyć błękitną, ciepłą wodę  morzu i poczuć ten „inny” klimat.

Wy macie takie mapy marzeń? Wiecie, jak napisałam post poczułam, że to kolejny krok w kierunku ich spełnienia – podobno jak coś się powie głośno to pomaga. Mam więc nadzieję, że skoro przeczyta to sporo osób, to dobrej energii będzie tyle, że spełnię wszystkie wymienione marzenia – wycieczki. Lista jest znacznie dłuższa, ale wchodząc na stronę biura podróży naprawdę można się zatracić i nagle okazuje się, że chętnie zwiedziłoby się każde miejsce, byleby jechać na wakacje 🙂

Zdradzicie jakie miejsca na wakacje Wam się marzą? A może udało się Wam już któreś spełnić? Koniecznie się pochwalcie!

P1100710 (Copy)

P1100713

P1100715

P1100824

  • |