PRINTU- czy da się wydrukować emocje?

Dawno temu, na początku istnienia tego bloga pisałam, że uwielbiam zdjęcia. Pstrykam ich Laurze całe mnóstwo, gdy jest okazja korzystamy z pomocy profesjonalistów. Do tej pory zdjęcia drukowałam i umieszczałam w albumach, i za nic w świecie nie chciałam się dać przekonać, że coś innego może mi taki album zastąpić. No mowy nie było! Już po odebraniu zdjęć z sesji ślubnej podjęłam decyzję, że my trzymamy zdjęcia w tradycyjnych albumach, z początku było to łatwe, byliśmy we dwójkę. Gdy doszła Laura a ilość zdjęć wzrosła niespodziewanie szybko 10-krotnie nie poddawałam się. Po pierwszym roku życia Laury zrobiłam selekcję i wybrałam do druku koło 500 zdjęć. Albumy dostaliśmy w prezencie pod choinkę. I co? do tej pory nie miałam czasu ich uzupełnić. Niestety, leżą obok albumów i czekają na lepsze czasy. Kiedyś w końcu się za to zabiorę.

 O fotoksiążkach słyszałam, jednak do tej pory nie miałam okazji wypróbować. Bo i po co? Jednak po ocenieniu sytuacji, że przy robieniu każdego roku takiej ilości zdjęć, do 18-stych urodzin Laury będę miała całą szafę albumów ze zdjęciami dałam się przekonać, i spróbowałam! Podobno w PRINTU drukują emocje. Dla mnie wielką emocją była już sama świadomość tego, że obok albumów na mojej półce stanie książka ze zdjęciami. Szczerze mówiąc nie byłam przekonana czy to będzie udany eksperyment. Bałam się, że zdjęcia nie będą miały tego uroku jaki mają w albumach. Bałam się, że stracą i na jakości, i na wartości jako takiej, bo nie będą tak naprawdę zdjęciami.

Gdy na spotkaniu w Płocku odebrałam swoją fotoksiążkę, papier w który była opakowana szybko został usunięty a ja z niecierpliwością czekałam na to, jaka będzie moja pierwsza myśl, gdy ją zobaczę. Pierwsze co pomyślałam było to, że jest taka cienka! Doskonale pamiętałam ile zdjęć wybrałam, że miała mieć 40 stron, czyli mniej więcej tyle co standardowy album o szerokości kilku cm. A ona była taka cienka! A miała w sobie zdjęcia z urodzin Laury (przypominam, że  było ich sporo!) i z większości ważnych wydarzeń w drugim roku życia Laury! No szok! To, co wydrukowała wcześniej na kilkuset zdjęciach i co muszę umieścić w kilku albumach, mam w jednej fotoksiążce o szerokości nie większej nić 2 cm.

Druga myśl- jaka ona elegancka! Jako, że większość albumów mam w stonowanych kolorach, a fotoksiążka własnie bok nich będzie stała, wybrałam okładkę z płótna w kolorze ecru. Jest piękna, oczywiście można wybrać ze zdjęciami, z napisami sobie zrobić, jednak ja potrzebowałam eleganckiej, i taką dostałam. Jest idealna i prezentuje się rewelacyjnie.

Gdy otworzyłam album na mojej twarzy pojawił się uśmiech-pierwsze zdjęcie Laury, z wesela znajomych, miała nieco ponad roczek i jadła owoc. Cudne zdjęcie, uwielbiam je. W fotoksiążce nie straciło nic ze swojego uroku. Dalej jest tak samo piękne i wywołuje taki sam uśmiech jak wcześniej.

Dodatkowym plusem jest to, że mogłam sobie komponować kolaże, eksperymentować z dostępnymi w edytorze filtrami, bawić się testem, który jest doskonałym uzupełnieniem całości. I to wcale nie było trudne, co dla mnie, laika komputerowego jest niezwykle istotne. Wszystko było intuicyjne, dodatkowo opisane cennymi wskazówkami. Książkę składałam trzy dni, ale tylko dlatego, że nie mogłam się zdecydować jakie zdjęcia wybrać, zmieniałam koncepcję kilkakrotnie. Jest to możliwe dzięki temu, że swoją pracę można zapisać i wrócić do niej później. Niezwykłe ułatwienie!

Podobno tylko krowa nie zmienia zdania. Ja zmieniłam, pokochałam fotoksiążkę za praktyczność i za to, że w niczym nie jest gorsza od albumu tradycyjnego.

Żeby nie było tak słodko, dodam, że fotoksiążka ma jedną wadę…. po jakimś czasie dochodzi się do ostatniej strony 🙂

Jeżeli jak ja chcecie się przekonać, macie ku temu świetną okazję! Specjalnie dla Was mam od PRINTU zniżkę na dowolną fotoksiążkę. Wystarczy ze złożycie zamówienie do 15.05 i podacie hasło oczamimamy

Miłej zabawy w tworzeniu wspaniałej pamiątki na lata!

P1060907

P1060913

P1060912

P1060914

P1060911

P1070018

P1070033

P1070031

P1070028

P1070026

P1070025

P1070022

P1070021

P1070042

P1070044

  • |