Pomysły na prezenty Mikołajkowe – moje hity na ten rok

Pomysły na prezenty na Mikołajki – moje tegoroczne hity

Mikołajki już niebawem. Czas leci szybko, za oknem widać po pogodzie, że nieubłagalnie nadchodzi zima. I wspaniale! Uwielbiam czas oczekiwania, czas radości, rodzinnej atmosfery i czas prezentów! To ostatnie szczególnie cieszy mnie, odkąd jest z nami Laura. A w tym roku radość będzie podwójna, bo pojawił się Damianek i niebawem obok buta Laura, na parapecie stanie również jego wyczyszczony (zapewne przez siostrę) bucik.

Jakie mam pomysły na upominki „od Mikołaja”? Unikam dawania słodyczy, uważa, że obecnie dzieci dostęp do słodyczy mają wszędzie- w szkole, u rodziny. Dlatego kolejna porcja cukru w bucie to nie dla mnie. Wolę pieniążki, które wydałabym na słodycze, przeznaczyć na coś innego. Bo słodycze też kosztują, nie oszukujmy się, te dobrej jakości kosztują tyle, że naprawdę w tej cenie można kupić już ciekawą zabawkę czy ubranie.

W tym roku prezenty będą dla dziewczynki lat 5 i dla jej młodszego braciszka, który ma 8 miesięcy. Jakie mam pomysły?

Na początek polecam Wam od razu sklep hancia.pl, ponieważ to nowo powstałe miejsce w sieci, i ceny zabawek mają naprawdę dobre! Komplet klocków dla małego, który Wam zaraz pokażę był tam tańszy niż na allegro. Wybór też jest przeogromny, można przeglądać i przeglądać, a wierzcie mi, asortyment jest bardzo bogaty. Do rzeczy!

Lista Damianka

Hit numer 1

Klocki od Smily play „kochane zwierzątka”, które znajdziecie w kategorii klocki https://hancia.pl/Klocki-c76 Jest to zabawka za niewielką kwotę, ale daje mnóstwo możliwości. Klocki są spore, ale do uchwycenia przez niemowlę. Mają liczby, figury z materiałów o różnej fakturze, jeden z nich wibruje, mają folię szeleszczącą, na każdym są zwierzątka. Można budować z nich wieżę, nawet gdy się rozpadnie i spadnie na dziecko, nic się nie stanie, bo klocki są miękkie. Można je puszczać po podłodze. Generalnie jest dużo możliwości na naprawdę niewielką kwotę.

Hit numer 2

Mata na podłogę. Nie byle jaka, ogromna mata, z izolacją od podłoża. Ładnie wykończona, odpowiednio gruba, aby asekurować w razie upadku małą główkę. Damianek nadal pełza, dlatego koce nie zdają egzaminu, maty do zabawy standardowe dawno są za małe. To będzie rozwiązanie idealne. Mata wybrana przeze mnie ma 1,8×1,8 m, więc jest już trochę powierzchni, po której można i pełzać, i na której można się też bawić nie czując chłodu podłogi.

Hit numer 3

Damianek ma sporo zabawek, które odziedziczył po starszej siostrze, dlatego kolejną pozycją na jego liście będą ubranka. Nic odkrywczego, ale na pewno przydatnego.  Myślę nad jakimś fajnym body czy pajacem, który wykorzystamy później przy sesji świątecznej naszej rodzinki. Tej pozycji jeszcze nie nabyłam, dlatego jeżeli polecacie coś ciekawego, to jestem otwarta i chętne, bo czasu zostało mało!

Lista dla Laury

Hit numer 1

Magnetyczne puzzle konstrukcyjne, które znajdziecie również w sklepie hancia.pl https://hancia.pl/Konstrukcyjne-c102  Te konstrukcje złożone z magnesu-kulki, oraz kolorowych patyczków, które łączymy za pomocą magnesów, to coś, o czym myślałam już rok temu. Teraz znalazłam ideale rozwiązanie- mniejszy zestaw w atrakcyjnej cenie. Idealny, aby sprawdzić, czy dziecko będzie zainteresowane zabawką i czy faktycznie się ona sprawdzi. Zawsze można później rozbudować i powiększyć zasoby do konstruowania nowych i coraz większych rzeczy. Bardzo jestem ciekawa, jak poradzi sobie z tym Laura.

Hity numer 2

Laura uwielbia przebieranki, a do tego sypia odkryta. Dlatego Mikołaj sprezentuje jej pajaca do spania, z kapturkiem z uszkami misia. Myślę, że i kolor różowy ją zachwyci, i uszka misia. Będzie kolejnym pluszakiem wśród swoich ulubionych maskotek, z którymi sypia.

Hit numer 3

Lalka Enchantimals. Laura oszalała, gdy pierwszy raz zobaczyła je w sklepie. Jedną dostała od wróżki zębuszki. Kolejną znajdzie w „bucie”, a ja już wiem, że i pod choinką pojawią się następne koleżanki, które dołączą do wesołej ekipy!

To tyle, nasze listy są zamknięte, niezbyt długie, bo nie chcę polecać rzeczy, których nie znam czy nie mam. Są to rzeczy, które naszym dzieciom sprawią radość, a nam trochę ułatwią życie (jak mata dla Damianka, czy ciepły pajac do spania dla Laury, które wiecznie się rozkopuje i śpi z gołymi nerkami). Zresztą to Mikołajki, niebawem będziemy myśleć o prezentach pod choinkę!

A jak jest u Was? Dzieci znajdują prezenty w butach? Są to słodycze czy inne rzeczy, tak jak u nas? Jestem szalenie ciekawa tradycji, jakie panują u Was!

 

 

  • |