Gdzie udać się z dzieckiem? Park edukacyjny Egzotyczne Kaszuby

Moi Drodzy, tak jak wspominałam już jakiś czas temu, okres początku ciąży był dosyć aktywny. Zwiedzaliśmy zarówno miejsca bliżej nas, jak i te d których trzeba było dojechać czasami kilkaset kilometrów 🙂 Jednym z miejsc znajdujących się niedaleko nas było Zoo – egzotyczne Kaszuby.

Park edukacyjny  Egzotyczne Kaszuby znajduje się w Tuchlinie. Jechaliśmy od nas około godziny, warto dodać, że poza sezonem. Ludzi było trochę, ale nie było to tłumy, co było nam bardzo na rękę!

Na miejscu czeka na nas miła obsługa, w kasie Pan przedstawił nam wszystkie możliwości – zrezygnowaliśmy z pełnej opcji, korzystnej finansowo, jednak obejmującej kino 3D w których Laura nie wytrzymałaby 40 minut.  Warto wybrać opcję z przewodnikiem, bowiem wtedy niektórych zwierząt będziemy mogli nawet dotknąć!

My byliśmy pierwszy raz, zapomnieliśmy aparatu, więc zdjęcia robione telefonem przy dość ciemnym oświetleniu (wybaczcie!). Na pewno jednak tam wrócimy, juz na dłużej, wybierając pełną opcję z obiadem, przewodnikiem i kinem. Przed parkiem jest plac zabaw i mnóstwo zieleni a także papugi wypuszczane na wolność, przez co pobyt naprawdę może być przyjemny.

W środku znajdziemy zarówno coś dla młodszych jak i starszych. Maluszki mogą karmić króliczki, jest też niewielka papugarnia do której możemy zakupić specjalny nektar do karmienia ptaków. Pan T. zachwycał się kameleonami (z jednym Laura się zaprzyjaźniła), a ja z kolei z fascynacją oglądałam przeróżne okazy pająków!

Laurze podobało się wszystko 🙂 Najbardziej sala zabaw (są dwie – kącik dla maluchów i wersja dla starszaków). Przy gablotach są opisy poszczególnych gatunków. Ja bardzo żałuję, że nie wzięliśmy przewodnika, ale wiem, że Laura jeszcze nie wytrzymałaby, przy kolejnej wizycie na pewno będzie bardziej zainteresowana słuchaniem a nie tylko patrzeniem.

Spędziliśmy tam prawie dwie godziny, ale przy pakiecie full na pewno cały dzień nie wystarczyłby, żeby skorzystać na spokojnie z każdej dostępnej opcji.

Przy kasie sprzedawane są oczywiście pamiątki, ale wybór nie jest przesadzony, a ceny przystępne. To taki dodatkowy atut, my uwielbiamy kupować magnesiki na pamiątkę 🙂

Jeżeli będziecie na Kaszubach serdecznie polecam Wam Park edukacyjny  Egzotyczne Kaszuby – albo jako przystanek w podróży, albo jako całodniowa atrakcja 🙂

 

  • |