Ever After High-Kraina Czarów….i KONKURS!

20 maja premierę miała kolejna, trzecia już z serii książek „Ever After High”. Oczywiście, jako fanka pierwszych części z chęcią sięgnęłam po kolejną. Laura co prawda nie czyta jeszcze tego typu  książek,, jednak myślę za kilka lat z chęcią sięgnie do magicznego świata baśni i będzie odkrywała kąty Ever After High, tak jak teraz robię to ja. Bo to opowieść z morałem, zarówno dla tych młodszych, jak i nieco starszych czytelników, którzy lubią i potrafią odnaleźć się w magicznym świecie baśni.

EAH 3 grafika premierowa

Troszkę informacji ze strony wydawnictwa:

Shannon Hale

Ever After High. Kraina Czarów

tytuł oryg: Ever After High.

A Wonderlandiful World

z ang. przeł. Ewa Pater

KTO ROZWIĄŻE TĘ ZAGADKĘ?

Od uczniów baśnioceum Ever After High oczekuje się, że bez dyskusji podpiszą Księgę Baśni, przyrzekając tym samym posłuszeństwo przeznaczeniu, które dostają w spadku od baśniowych rodziców. Gdy na scenę wkracza Raven Queen, oczekiwania te przestają być oczywiste. Nikt już nie ma pewności, co go czeka – nawet najszlachetniejsza ze wszystkich szlachetnie urodzonych dam, Apple White.

Sprawy poważnie komplikuje tajemniczy stwór z Krainy Czarów, który zaraża Ever After High szaloną magią. Baśniowa kraina pogrąża się w chaosie. Lizzie Hearts, przyszła królowa Krainy Czarów, Cedar Wood, drewniana córka Pinokia, i Madeline Hatter, dziedziczka Zaczarowanej Herbaciarni Szalonego Kapelusznika, jako jedyne nie tracą głowy. Zagrożona jest szkoła i jej uczniowie – to od dziewczyn zależy, czy uda się uchronić Krainę Baśni przed bardzo nieszczęśliwym zakończeniem.

Ever After High Kraina Czarow okladka mini

 Poprzednie części skupiały uwagę czytelnika na postaciach Raven i Apple. Ta pierwsza bowiem, postanowiła zbuntować się i nie podążać w ślady swojej matki, Złej Królowej. W ten sposób podjęła walkę o swoje własne przeznaczenie i o kroczenie jego ścieżka. To był trudny wybór, a konsekwencje tego odczują wszyscy w Krainie Baśni.

Okazuje się, że stwór z Krainy Czarów narobiła w szkole wielkie zamieszanie, używając do tego swoich czarów. To, co uczniowie zastają to totalny chaos, który wygląda jakby dwa światy- świat Krainy Baśni i Krainy Czarów wymieszały się. Większość uczniów dotyka magiczna moc stwora i przemieniają się na czas trwania akcji w różne przedmioty. W tej części bohaterkami są Cedar, Lizzie, Maddie i Kitty. To od nich zależy los Ever After High i wszystkich mieszkańców Krainy Baśni. Czy uda im się pokonać stwora i uchronić szkołę i Krainę Baśni przez wpływem złych czarów stwora?

Wszystkie wydarzenia są bardzo baśniowo opisane, niekiedy jeszcze bardziej niż w pierwszych dwóch częściach. Jak i pierwsze dwie części, tak i ta ma bardzo bogatą szatę graficzną. Książka nie wciągnęła mnie aż tak bardzo jak pierwsze dwie, ale może to dlatego, że jestem fanką Raven, której w tej części prawie nie ma. Klimat jak najbardziej baśniowy, dzieje się chwilami bardzo dużo przez co czyta się książkę szybko. Myślę, że czytając tą książkę wyobraźnia dziecięca będzie miała duże pole do popisu! Polecam zarówno „starym” fanom przygód uczniów z Ever After High, jak i nowym, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać bohaterów.

P1070883

Z okazji premiery książki i z okazji dnia dziecka wraz z wydawnictwem Bukowy Las mam dla Was jeden egzemplarz książki! Baśniowy świat Ever After High może zawitać u kogoś z Was w domu! Co należy zrobić? Wystarczy tylko udostępnić na fb TEN plakat, a w komentarzu pod tym postem napisać odpowiedź na jedno, proste pytanie:

Gdybyście mogli wybrać, jaką postacią z baśni chcielibyście zostać? Można w dwóch-trzech zdaniach wyjaśnić wybór. Najbardziej kreatywna odpowiedź zostanie nagrodzona 🙂 

Konkurs trwa do 11 czerwca, zwycięzce podam 12. Następnie przez weekend poczekam na adres, tak aby książeczka mogła trafić do nowego domku. Jeżeli macie ochotę, możecie oczywiście polubić nas na fb, będzie nam bardzo miło 🙂 Bukowy las TUTAJ, a nas TUTAJ 😉

Sponsorem konkursu jest Wydawnictwo Bukowy Las.

Powodzenia!

 

 GRATULACJE DLA MATKA ANTYTERRORYSTKA!!! 

Proszę o dane do wysyłki na priv 🙂

 

  • |