Gdzie udać się z dzieckiem – Eksperymentarium w Manufakturze łódzkiej

Witajcie! Dzisiaj chciałam zdać Wam krótką relację z naszego pobytu w Eksperymentarium w Manufakturze w Łodzi. Korzystając z wyjazdu Pana T. udaliśmy się wraz z nim aby spędzić trochę czasu razem. Dzięki temu zwiedziliśmy to urokliwe miejsce jakim jest Manufaktura, w międzyczasie rodzinnie udając się do Esperymentarium znajdującego się w Manufakturze.

Eksperymentarium w Manufakturze łódzkiej przyciągnęło cała naszą rodzinę. Gdy tylko przeczytałam o tym, co tam się znajduje, od razu chciałam udać się tam z Laurą. Kupiliśmy bilet rodzinny i zaczęliśmy zwiedzanie 🙂

Co ciekawego znajdziemy w Eksperymentarium?

Przygodę rozpoczynamy przechodząc przez tunel, w którym błędnik dostaje w kość! Ledwo daliśmy radę dojść do środka. Tam czekały na nas stanowiska z rozmaitymi doświadczeniami. Na każdym z nich, zarówno dziecko i jak dorosły sam może sprawdzić działanie praw fizyki, chemii oraz innych zjawisk, które obserwujemy w codziennym świecie, a tutaj mamy wyjaśnione i przedstawione w zrozumiałej dla nas formie. Możemy wszystkiego dotknąć, spróbować, przeczytać wyjaśnienie, zdziwić się, że coś działa tak a nie inaczej, zobaczyć w prostej formie różne zjawiska oszukać wzrok, wysilić umysł, pośmiać się, poczuć, że mamy tę moc i wiele, wiele innych.

Dla kogo to miejsce?

Coś dla siebie znajdą tam i najmłodsi – mogą poruszać kulkami, wykonywać doświadczenia z wodą, obserwować, wciskać guziki na niektórych stanowiskach. Nawet, jeżeli są za młode, aby zrozumieć większość doświadczeń, będą miały wielką radość z tego, co zaobserwują.

Starsze dzieci na pewno zobaczą na własne oczy część rzeczy i zjawisk, o których uczą się w szkole. Dodatkowym plusem są tabliczki przy wszystkich stanowiskach, na których opisane są zjawiska wraz z wytłumaczeniem.

Jeżeli chodzi o dorosłych, oni także nie będą się nudzić. Pan T. był bardzo zainteresowany, ja zresztą także. Myślę, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Przejście całości z dzieckiem zajmuje koło godziny, samemu na pewno zajęłoby więcej czasu. Idąc z Laurą musieliśmy zrezygnować z czytania każdej tabliczki, bo wiadomo, dla niej nie było to interesujące. Jednak dwie godziny to maksimum, więc myślę, że odpowiednia ilość czasu. Nie pamiętam dokładnie ceny biletów, wiem jedynie, że miałam odczucie, że jest to kwota odpowiednia za tą atrakcję.

Polecamy zatem, Eksperymentarium w Manufakturze łódzkiej to miejsce dla całej rodziny, w którym połączymy przyjemne z pożytecznym. Kto z Was zna to miejsce? A może znacie miejsca podobne do tego, w innych miastach? Podzielcie się koniecznie w komentarzach.

 

 

 • |
  • Sylwia Antkowicz

   Dzieci chyba uwielbiają takie miejsca. My jeszcze nigdy nie byliśmy w Łodzi.

  • Żyć nie umierać

   Fajne miejsce. Tam nas jeszcze nie było. Aczkolwiek dużo z tych doświadczeń było w Gdyni, jak dobrze pamiętam to na wystawie i zabawie z Kinder Niespodzianką. Bo tam byliśmy 2 lata temu i starsi synowie trochę z tych doświadczeń mieli radochę.

  • Z chęcią się tam wybierzemy, bo poprzednim razem coś nam się w tej kwestii nie poszczęściło :p

  • Sylwia Moskała

   ale świetne miejsce! jak będziemy w okolicy to zajrzymy:)

  • Karolina

   Super miejsce może uda się tam i nam wybrać

  • Sylwia Basa

   Ekstra miejsca mamy spory kawałek ale napewno się wybierzemy 😍 zdjęcia super 😍

  • Podczas następnego wypadu do Łodzi musimy zajrzeć!

  • Byliśmy w Łodzi, ale nie mieliśmy za dużo czasu! Będe mieć na uwadze to miejsce 🙂

  • Byłam kiedyś w podobnym miejscu, ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie. To było na wycieczce szkolnej x czasu temu.
   Zazdroszczę Wam , bardzo interesujące miejsce.

  • Zyciemm

   Ale super miejsce na wycieczkę.. niestety my mamy około 400 km do Łodzi, ale może kiedyś wpadniemy. 😊

  • Te motywy z lustrami mnie rozśmieszyły, fajne!

  • ale super 🙂 i widać że świetnie sie bawiliście 🙂